Preporuka za jaknu

Slobodan prostor za neformalna čavrljanja, priče, šale, doskočice i ostale proizvode vašeg kreativnog rada, a da su vezani uz planine i planinarenje.

Preporuka za jaknu

PostPostao/la Vigor » 19. 03. 2016., 14:42

Pozdrav ekipa :)

Nadam se da sam na pravom podforumu, htio bih jedan savjet i mislim da je ovo pravo mjesto za informaciju - trebao bih kupiti vodonepropusnu jaknu, primarno za svakodnevnu upotrebu, ali i za provođenje vremena perioda u prirodi. Ne mislim na neke snježne mećave, ali recimo za nekoliko dana u zabačenom selu di stalno pada kiša.

Ono što mi je priritet je da je jakna jako prozračna, pošto imam problema s prekomjernim znojenjem.

Kolege koji se više godina bave planinarenjem preporučili su mi da gledam jakne od Gore-texa, iako ih jako malo nalazim u Zagrebu.
Što se cijene tiče, ne bih htio preko 2000kn.

Razmišljao sam da naručim preko interneta, ali u tom slučaju se bojim da mi ne naplate carinu i druga veselja.

Unaprijed hvala na odgovorima, sugestijama i mišljenjima.
Vigor

Re: Preporuka za jaknu

PostPostao/la MiG » 21. 03. 2016., 12:14

Dragi Vigore,
mene isto muče isti problemi kao i tebe. Jer se jako znojim.
Gore tex je dobra opcija. Čujem da su ljudi zadovoljni. No opet ima raznih Gore Texova, odnosno količina i vrsta slojeva.
No ova stavka ispod 2000 kuna za nešto zaista nepromočivo malo će teže proći.
Najbolje je ćopiti neko sniženje.
Ali za to treba vremena, pretraživanja, a niti ti dućan možda neće biti bilzu.
Teoretski možeš neku jaknu probati u dućanu, pa ju naručiti preko weba, ako ju nađeš negdje jeftinije, i da ti poštarina nije prevelika.
No sama proba u dućanu ne znači ništa zapravo, probaš samo veličinu, a ne možeš probati nepromočivost.

Moje je iskustvo ovo - tražila sam nepromočivu jaknu. Kod nas u Igluu je sve stravično skupo. Jednom prilikom sam otišla u Trst i u Sportleru našla na sniženju Salewa jaknu. Ona nema Gore tex nego neki svoj materijal - Power Tex, koji bi trebao biti isto to. Na njoj piše sve živo, pro ovo pro ono, kao ne propušta ništa. Platila sam ju oko 310 eura. No moje zadovoljstvo jaknom i nije baš neko. Čini mi se da se lako namoči, da voda "ne klizi" po njoj, a to ne bi trebalo biti tako. Dakle, Gore Tex je izgleda bolji.
I inače moje iskustvo Salewa proizvodima nije baš neko. Tako da je moja preporuka Salewu izbjegavati.
Ali za Millet sam čula sve najbolje. Jednom sam nosila Millet jaknu, kada je bila neka situacija u planini, frendica imala rezervnu pa mi posudila, bila je odlična. Bio je snijeg i kišica i mokro a pokazala se odlična.
Millet košta grozno puno, ali mislim da vrijedi.
Čim budem nešto ušparala mislim da ću kupiti nešto njihovo.
Evo, ne znam jesam li nešto pomogla. :)
MiG

PostPostao/la Vigor » 23. 03. 2016., 18:58

Pozdrav, puno hvala na informativnom odgovoru :)

Millet Gore-tex jakna bi trebala biti na popustu u Iglusportu, iako je tamo nisam vidio. Kolege me uvjeravaju da su kupnje Northface ili Patagonia jakne životna investicija, pogotovo za ove moje potrebe, ali ipak, izdvojiti cca 3000kn za jaknu odjendnom mi je malo...previše.
Pogledat ću još kakav je izbor u Žutom mačku, koji je, koliko sam shvatio, uvoznik Northfacea za Hrvatsku.

Ima li možda netko neka iskustva s kupnjom preko interneta? Uspoređivao sam cijene u Igluu i na stranici Patagonie i razlika i nije toliko velika kada se uračuna poštarina i vjerojatne carine i što već.
Vigor

PostPostao/la Vigor » 26. 03. 2016., 03:31

Pozdrav opet,

htio bih samo podijeliti nenadani rezultat moje potrage, možda nekome pomogne kasnije - skroz nenadano, kupio sam jaknu u Puma outletu u Rosesu u Začretju, Gore-tex, neka jedriličarska, originalna cijena 3600kn, tamo je bila na 50% popusta i još sam došao na dan kad je bila na još 50% - dakle, platio sam je 900kn, malo mi je prevelika, kričavo crvena, ali ajde, sve to paše :)

Kako se vrijeme ne namjerava poboljšati, vjerojatno ću skoro moći napisati neki manji review, barem svakodnevnoj upotrebi.
Vigor

Natrag na Forumaška čavrljanja i razbibriga

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.