ISPO MEĐUNARODNI DAN PLANINA 2011. - CRNI PSUNJ

Slavonska brda: Psunj, Papuk, Krndija, Požeška gora, Dilj gora.

Re: ISPO MEĐUNARODNI DAN PLANINA 2011. - CRNI PSUNJ

PostPostao/la klikunaš » 18. 11. 2011., 22:00

nešto što nije istina ili je poluistna.
TOmar je moj prijatelj i tako će ostati.
Četvrtak, 04.11. zovem svog prijatelja i predlažem, nikako zadužujem, da nazove ravnatelja PPP i pita što je sa suorganizacijom od strane PPP za MDP 2011 jer meni to niti posredno ne uspjeva. TOmar mi isti dan kaže da je razgovarao sa mojim šefom i da je dogovoren sastanak sredinom idućeg tjedna, a na upit da li se pričalo o mojoj ulozi u organizaciji dobivam nerazumjevajući odgovor. U ponedjeljak 07. 11. cijeli dan sam u ZG i dolaskom na sjednicu IO HPS-a u 18:00 sati saznajem da se MDP 2011 održava u Kutjevu. Inače na dnevnom redu sjednice je bila i tema MDP 2011. o čemu sam trebao nešto reći . Pravim se kao da to znam iako pojma nemam da je u Velikoj ( dok sam bio odsutan) bio sastanak predsjenika SPS i ravnatelja PPP i gdje je to dogovoreno sa naglaskom na otvaranje poučne staze. Kolko znam tada, na sastanku ste dogovorili i nove susrete ( sa nadzornicima PPP u vezi MDP). Sve bez moje nazočnosti i naznake budućeg sudjelovanja u organizaciji a koju sam vodio pet godina. Nikada do sada nije se PPP mješao u trasu pohoda MDP i nije mi jasno zašto se takva manifestacija ne održava i dalje po nepoznatim područjima Papuka ili slavonskog gorja.
Mislim da nije problem u komunikaciji niti mome inatu već izbacivanje osnivača MDP u Slavoniji iz igre. Malo se zloćesto stavlja u navodnike osnivač MDP , ali ja bih volio znati tko je organizirano proslavljao MDP u Slavoniji prije pohoda na Kamengrad 2006. god.
TOmaru nisam poslao elemente planirane akcije jer sam mislio da ću je sa ekipom , ISPO-vcima raditi kao i prijašnjih godina. A u stvari organizaciju MDP sam radio, u određenoj mjeri, po deafultu i kao predsjednik SPS-a. To što mene moj šef tamo ne želi, a TOmar na to pristaje nije moj grijeh i propust.
Nekoliko ISPO-vaca zna tu čudu situaciju i predložilo je MDP u maniri ISPO izleta. I neka bude. Inače , da nema ISPO-vaca i njihovog trasiranja, čišćenja trasa , vođenja, servisa i sl. nikada ne bi ni bilo MDP u Slavoniji u obliku kako je prepoznatljiv. ( Danima se čistio JZ greben na navišlji slavonski travnjak i no name trasa za Crni vrh, .... ).
ISPO topici su davno otvoreni na HPS forumu i nije mi jasno zašto se tamo ne bi spominjali pohodi ISPO grupe pa i za MDP. Uostalom kako da ja pišem o službenom MDP u Slavoniji kada nisam u organizaciji te manifestacije.
Ja kao predsjednik SPS-a nikada nisam imao podčinjene pa mislim da ni danas nemam svoje pretpostavljene u NGO udruzi ili udrugama. Svi smo ravnopravni u timskom volonterskom radu.
Niti u jednom momentu moj post nije bio u namjeri vrijeđanja i dezinformacije i ispričavam se onima koji su to možda tako shvatili. Samo ću ponoviti da kao osoba koja je na izletima od 1967. godine u slavonskom gorju znam prepoznati iskonske vrijednosti planinarki i planinara i onih koji se uz planinare šlepaju . I to zbog svojih partikularnih interesa.
U ovu prvu grupu spada i moj prijatelj Oto kojem od srca čestitam što će za 2011. godinu ponijeti titulu najuspješnijeg planinarskog djelatnika iz redova od 28 000 planinarki i planinara organiziranih u HPS.

Tko voli ISPO-vski tip pohoda i razinu već doživljavane organizacije MDP doći će na Crni Psunj, a tko voli drugačije dolazi u Kutjevo. I neka cvijeta tisuću cvjetova.
klikunaš

PostPostao/la no48 » 18. 11. 2011., 23:16

klikunaš je napisao/la:[

Tko voli ISPO-vski tip pohoda i razinu već doživljavane organizacije MDP doći će na Crni Psunj, a tko voli drugačije dolazi u Kutjevo. I neka cvijeta tisuću cvjetova.

Potpisujem to! Tko voli nek izvoli. Pa neću valjda za međunarodni dan planina planinariti vinogradima iznad Kutjeva. Kome je to uopće palo na pamet? Vidimo se na Črnom Psunju, tamo osobito ima planina i šuma. Karta ture uskoro.
no48

PostPostao/la TOmar » 18. 11. 2011., 23:49

nema više
Zadnja izmjena: TOmar; 20. 11. 2011., 00:38; ukupno mijenjano 1 put/a.
TOmar

PostPostao/la stapina » 19. 11. 2011., 14:32

kgh
Zadnja izmjena: stapina; 19. 11. 2011., 19:01; ukupno mijenjano 2 put/a.
stapina

PostPostao/la lojza » 19. 11. 2011., 17:38

Vidim da nam je malo jedan "Međunarodni dan planina" .
Dobro je što imamo dva pohoda, samo da se organizatori dogovore da ih rasporede u dva dana i bilo bi još bolje, sigurno bi netko htio ići i na Krndiju i na Crni Psunj.
PREDLAŽEM: "Međunarodni VIKEND planina".
lojza

PostPostao/la no48 » 19. 11. 2011., 19:50

TOmar je napisao/la:: "Da ne bude zabune, ovdje se ne radi o službenoj manifestaciji SPS, PPP i HPS najavljenoj u kalendaru aktivnosti HPS i SPS",!

Pa jel na mojem prvom postu na ovu temu piše nešto što bi nekoga dovelo u zabunu? Kakav je to jed, jad i mij od TOmara? Zar stvar nije krajnje jednostavna, tko hoće sa nama ide sa nama, tko neće neće. Jel trebam nekome nešto nacrtati ( osim karte koju ću uskoro objaviti, obećavam, stisla me klanja ) da mu objasnim?
no48

PostPostao/la klikunaš » 19. 11. 2011., 22:53

Oto, jesi i ostaješ moj frend.
Indirektne probleme od prije,
ne poznajem probleme: Napiši ih, javnost na to ima pravo. Pa ja sam malćice, ali samo verbalno pridonio da tvoje društvo bude proglašeno za najbolje u 2010. god. a ti planinar u 2011. god. u HPS-u.

Jako bitna stvar u ovoj priči je da suradnja SPS sa PPPapuk ima vitalnu važnost za dugoročnu opstojnost i razvoj našeg saveza.
... da baš kao i sa dva druga PP u Slavoniji ( djelu Slavonije): Planinarski odbor Slavonije ( POS) i sada SPS su postojali i prije proglašenja ova tri parka pa će i uz njih. Btw. 220 km planinarskih putova u jednom parku. Park ih reklamira i poziva na njihovo pohođenje. Naravno da bi naplatio ulaznice i planinarima na njihove puteve koje su trasirali i markirali. Ne pamtim da je ikada park kupio kanticu boje. Vitakna važnost. Takva. Ne hvala !

Da je u pozivu ISPO grupe za obilježavanje MDP negdje na kraju pisalo nešto kao: "Da ne bude zabune, ovdje se ne radi o službenoj manifestaciji SPS, PPP i HPS najavljenoj u kalendaru aktivnosti HPS i SPS", poželio bih vam lijepo vrijeme a nastale probleme bi rješavali na Upravnom odboru SPS.
U kalendaru da ne bi bilo zabube piše ; Dan planina, Nepoznati GEO park Papuk, SPS, i mojtel i mail. Ove godine MDP se ne održava kako je najavljeno i dogovoreno prije godinu dana. Ne piše u kalendaru Kutjevo, Krndija , urbana poučna staza.
Ja sam izbačen iz ovogodišnje organizacije MDP ( i to je dobro u neku ruku jer ovogodišnji službeni MDP nije nešto čime bi se dičio, zbog zahtjevanih promjena) . Bez da me je itko stavio u zaštitu i pitao; zašto ?
U pravu je postavljač ISPO MDP 2011. jer onaj službeni prvotni dogovoreni za 2011. god. ni ne postoji i zato se ne može tvrditi da se nešto izbjegava napisati.
postavio sam neke topice a događaje i sa ekipom odradio ; MDP 2009. = 8 825 pregledavanja, MDP 2010 = 1729 pregledavanja ( forum ugašen nakon dva mjeseca), ISPO = 63 866 pregledavanja u 2010 god. Idemo to zajedno do godine kapitalizirati.
Dođite na ovogodišnju proslavu MDP. Bilo koju. Samo dođite.
klikunaš

PostPostao/la TOmar » 20. 11. 2011., 00:34

Tako je, samo dođite! Ove je godine dobar izbor. Dogodine valjda nešto iznikne bolje.
Idem sad skinuti svoje mrgud-postove, osim najave MDP.
Kad uhvatim vremena rado bih s vama na neku turu, ako me hoćete trpjeti (nemam baš kondicije pa ću sigurno zaostajati)
TOmar

PostPostao/la no48 » 21. 11. 2011., 22:16

Kao što sam obećao, evo i karta ture https://picasaweb.google.com/lh/photo/8 ... directlink
no48

PostPostao/la no48 » 29. 11. 2011., 21:06

A i službena pjesma ISPO MDP 2011. http://www.youtube.com/watch?v=JCV-5RUJU0o
no48

PrethodnaSljedeća

Natrag na Slavonske planine

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.