Papuk

Slavonska brda: Psunj, Papuk, Krndija, Požeška gora, Dilj gora.

Re: Papuk

PostPostao/la Davor Os » 28. 09. 2011., 07:27

Jankovac je park prirode i slažem se da ne treba puno petljati, ali isto tako znam da se i u nacionalnim parkovima na mjestima gdje su putevi koje ljudi
često pohode rade intervencije (vidio na NP Velebitu ove godine svježe rezano drvo koje se ispriječilo na putu) baš iz razloga da se preventivom spriječi nekakva nezgoda ili ne daj bože još nešto gore.Ipak se takva mjesta rade radi ljudi da ih oni mogu posjetiti a da se pri tom ne dira puno u prirodu.Govorimo o glavnim i obilježenim putevima a četvrta lovačka i slične staze neka budu kakve i jesu.
Treba li kakva molba upravi parka prirode od skupine planinara ili pl. društva da se takva mjesta minimalnom intervencijom učine prohodnim i sigurnim.

Drvo koje padne na cesti Drenovac -Velika se uklanja odmah bez obzira na park, u čemu je razlika??

Koje je opravdanje kada šumarija sječe u Parku prirode redom.

Konjanicima je GPS zakazao jer im se trag ne poklapa sa fotkama.
Davor Os

PostPostao/la mlinka » 28. 09. 2011., 09:01

Konjanicima je GPS zakazao jer im se trag ne poklapa sa fotkama.[/quote]
Oprostite mi na neznanju, ali jedan "konjanik" doista ne razumije u čemu je problem između slike i traga gps-a!?
mlinka

PostPostao/la Davor Os » 28. 09. 2011., 09:53

Nedvojbeno ste bili kod Uviraljke slike to govore.Uviraljka je na vašoj karti označena na dobrom mjestu (tamo gdje cesta za bazu ima kružni obilazak u
dužini stotinjak metara.)Uviraljka je tik pored obilazne ceste.
GPS trag ne prolazi ni blizu toga mjesta.!?? Ili ja loše vidim??
Davor Os

PostPostao/la aghataurbas » 28. 09. 2011., 11:42

Bila sam na Papuku, odlično je osjeti se razlika, drugačiji je zrak i ljepše je. :)
aghataurbas

PostPostao/la mlinka » 28. 09. 2011., 13:54

Davor Os je napisao/la:Nedvojbeno ste bili kod Uviraljke slike to govore.Uviraljka je na vašoj karti označena na dobrom mjestu (tamo gdje cesta za bazu ima kružni obilazak u
dužini stotinjak metara.)Uviraljka je tik pored obilazne ceste.
GPS trag ne prolazi ni blizu toga mjesta.!?? Ili ja loše vidim??

Vidiš Ti i predobro :geek: ! Ali Te molim da ponovo pročitaš moj post od 25. rujna, bit će Ti jasnije...Pozz
mlinka

PostPostao/la Davor Os » 28. 09. 2011., 16:07

Pročitah tvoj post ponovo, dodatak koji si poslije dopisao (ispod linka fotki) objašnjava sve.
Davor Os

PostPostao/la Davor Os » 03. 10. 2011., 11:06

Tisica,Tisovačka kosa,Tisovac,Duboka,Č.V. i natrag

U jesen idem ovim putem najviše zato jer tu mogu uslikati najljepše primjerke svakojakih gljiva.Danas nisam vidio niti jednu.Napravio sam veliki krug
od kamenoloma Tisice preko grebena Tisovačke kose.Obišao Vrh Tisovac da bacim pogled na Nevoljaš,spustio se u Duboku.Cestom nastavio do Trišnjice.Novomarkiranim putem ( ali starom markacijom) popeo se na greben Mrežara.Češljakovački vis nema više što ponuditi jer vrh je odavno bez vidika a vidikovac koji je izgrađen nešto dalje nema svrhe jer je drveće naraslo preko njega.Spustio sam se Čokinom najkraćom do Tisice gdje je bilo parkirano par auta od jutra ali nisam sreo nikog na ovaj predivan dan stvoren za izlet.

https://picasaweb.google.com/106391791046564412661/TisicaTisovaTisovackaKosaDubokaCesljakovac#
Davor Os

PostPostao/la Davor Os » 10. 10. 2011., 11:15

Kutjevački vinogradi, Tauberove stijene.

Gledao sam po karti Papuka kuda danas,vrtio sam po grebenima i ustanovio da mi je ostao samo jedan greben koji nisam nikad prošao.Od Vetova
greben koji nema ime i ide do Rogina kamena preko Gradca i u povratku greben Vranovca i Trbušnjaka.Govorim o većim i velikim grebenima, vjerovatno ima dosta manjih kraćih koje još treba obići.Krenuo sam iz Osijeka sam u planinu došao do poćetka grebena ali sve lošije vrijeme me je odgovorilo od te ture.Tura je od 6 sati možda i malo više a oblaci iznad Javora i Vranovca su mi poručiše da ovu turu ostavim za neki drugi put.
Obišao sam vinograde koji su oglavnom obrani a zatim se zaputio u Veliku na kraću turu da mi ne propadne dan do kraja.

https://picasaweb.google.com/1063917910 ... veStijene#
Davor Os

PostPostao/la Davor Os » 31. 10. 2011., 10:29

Jankovac,Nevoljaš.ČV. Trišnjica,Tisovac,Duboka.

Maglovito jesenje jutro, putujem skoro dva sata do Jankovca.Meteorolozi najaviše sunce a ja pun nade da je danas onaj dan kada će šuma imati svoje najljepše ruho,crvena i žuta plamtjet će Papukom.
Krećem sa Jankovca, magla se još nije digla do kraja i pokušavam napraviti nekoliko fotki ali na moju žalost šuma je još uvijek nedovoljno obojana.Završavam sa Jankovcem i upravo taj tren izlazi i sunce.Nastavljam potragu za motivima preko Nevoljaša,Jezerca,Šarenog stupa sve do Č.V.
Na Bukovim tečajevima izlazim na stazu koja vodi prema Mrežarskom Rustu na jednu i Jarcoderu na drugu stranu.
Ovdje sam očekivao najljepše vidike,najljepše boje ali na žalost opet prerano koji dan.
Spuštam se prema Trišnjici i susrećem Požežane na uređenju doma i okolice.Preko Tisovca, Duboke i opet uspona na Nevoljaš(starim 150 m uvis za 25 minuta) završavam današni izlet.

Iduće nedjelje u Kutjevu možda bude više sreće.

https://picasaweb.google.com/1063917910 ... Jesen2011#
Davor Os

PostPostao/la Davor Os » 28. 11. 2011., 10:13

Ivačka poprijeko, Vratnice,klupica.

Ove godine, kao i prethodnih organiziran je Memorijalni pohod na Anđinu baraku. Sreo sam se sa svojim ISPO-vcima u Velikoj, naravno u birtiji.Moj plan je bio nešto drugačiji, htio sam na Ivačku nemarkiranim putem, pa preko Vratnice do vrha Papuka.Misija je bila provjeriti rade li mjerni uređaji na vrhu Papuka kako treba ili šalju li lažne podatke.Naime temperature koje su odašiljale bile previsoke za tu visinu i za doba godine.
Na našem forumu počeli smo raspravu o tome, ja sam tvrdio da se radi o temperaturnoj inverziji i naravno bio sam u pravu, provjerio sam to iz prve ruke.Dolje je bilo hladano i maglovito a gore sve se kupalo u suncu a najviša temperatura je dosezala 9 st C.Veličanstven pogled na dolinu sa klupice.Visoka brda izranjala su iz magle kao otoci a pogled je bio još ljepši jer su neki dobri ljudi posjekli sve grmlje i drveće koje je smetalo i kvarilo pogled prema dolini.Hvala im u moje ime i u ime svih onih koji će uživati u ovom jedinstvenm papučkom vidikovcu.

https://picasaweb.google.com/1063917910 ... ukKlupica#
Davor Os

PrethodnaSljedeća

Natrag na Slavonske planine

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.