Krndija

Slavonska brda: Psunj, Papuk, Krndija, Požeška gora, Dilj gora.

Krndija

PostPostao/la Davor Os » 23. 04. 2011., 20:26

Duzluk,Podrumine,Rudine,Kapovac,Stari grad

Krenuo sam danas za Orahovicu istražiti greben Podrumine koji vodi do vrha Kapovca i SPP-a.Inače se na Kapovac ili SPP ide iz Orahovice grebenom Staroga grada ili markacijom koja vodi ispod grebena na kojemu je smješten Stari grad.Drugi put je preko Stjenjaka i manastira Sv Nikole do Petrova vrha.
Saznao sam zašto nitko ne ide ovim grebenom, težak je za uspeti se njime, savladavamo visinsku razliku od gotovo 600 m a ima puno spuštanja i dizanja na samom grebenu .Put je zarastao na prvom djelu, ima dosta šiblja i trnja a pod nogama svega.Put nitko ne koristi niti održava ali je dobar je za istraživanje a danas sam upravo to i htio.Sreo sam dosta mladih ljudi na biciklima koji se hrabro spuštaju našim i njihovim stazama do jezera.Nas planinara je izgleda sve manje a njih adrenalinskih pustolova sve više.

Slike sa današnjeg puta:

https://picasaweb.google.com/matasdavor ... StariGrad#
Zadnja izmjena: Davor Os; 26. 04. 2011., 09:19; ukupno mijenjano 1 put/a.
Davor Os

Re: Krndija

PostPostao/la Davor Os » 25. 04. 2011., 20:23

Gazije, kamenolom Jovac

Nisam baš imao sreće za napraviti ekipicu koja bi danas samnom na Krndiju.Odustao sam gotovo i ja a negdje oko 10 sati ipak sam se odlučio za nekakvu malu turu. Odabrao sam Gazije blizu su mi Osijeka i kamenolom Jovac jer se sa njegova vrha pruža fenomenalan pogled na Krndiju.Mislio sam da ću i do Dobre vode i vratiti se nazad preko Vrletine....ali previše klope ovih dana i kiša koja je počela padati vratili su me nakon 2 sata i 45 minuta natrag do Gazija i auta.

https://picasaweb.google.com/matasdavor/Jovac#
Zadnja izmjena: Davor Os; 02. 05. 2011., 13:09; ukupno mijenjano 1 put/a.
Davor Os

PostPostao/la oblikukac » 27. 04. 2011., 20:33

Lijepo za pogledati, ali da li su to staze za planinare ili "bajkere"!?
oblikukac

PostPostao/la Davor Os » 27. 04. 2011., 21:53

Staze su uglavnom naše planinarske.....ima i šumskih putova i prosjeka i iz svega toga oni su si iskombinirali svoju stazu za spust do jezera.
Davor Os

PostPostao/la Davor Os » 23. 05. 2011., 10:59

GAZIJE,VRLETINA,DOBRA VODA, DEBELO BRDO,PIJESKOVI.

Dogovorio sam se sa prijateljem (inače starim planinarom) koji dugo nije bio u planini za za izlet negdje oko Orahovice ili Gazija.Malo sam pogledao kartu i odlučio se za kružnu turu od Gazija prko Vrletine, Dobre vode,Debelog brda i Pijeskova.Tura je taman dugačka (cca 18 km) da se imamo čim zabavljati 6 sati i dovoljno teška da mu obnovim uspomene da baš i nije lako biti planinar.Ima par lijepih vidikovaca ( sa kote 502, iznad kamenoloma Jovac) par lijepih prosjeka i livada,potok, izvor i razne životinje koje smo sreli usput da ga uvjere da je zaista lijepo provesti dan na otvorenom i u šumi.
Kiša koja je u dva navrata pljusnula po nama samo je dobro došla da pojača dobar dojam o pustolovini na koju smo se taj dan odlučili.

Osim životinja u šumi nije bilo nikoga od planinara, sreli smo opet bikere koji voze brzo i prebrzo našim stazama.
Čuo sam se i u dva navrata sa dečkima koji su u dva dana išli od Petrova vrha do Strmca.Nisam baš neki mazohista nego hedonist koji uživa u onome što radi.Volim zastati dok hodam,čuti zvukove prirode oko sebe,uslikati to ako je moguće....ali ako su oni uživali u tome što su napravili svaka čast dečki....i cure.

Slike sa izleta;

https://picasaweb.google.com/matasdavor/VRLETINADOBRAVODA#
Davor Os

PostPostao/la Blade » 09. 06. 2011., 12:14

Lijepo vrijeme i prvi dan lipnja izmamio nas je u šetnju :)

https://picasaweb.google.com/1098996918 ... zq3amKfoIw
Blade

PostPostao/la Davor Os » 29. 08. 2011., 08:51

Šumeđe,Petrov vrh,Lijepo brdo - opet.

Hvala bogu more je gotovo možemo ponovo ponovo na Papuk. Dobro,nije bilo samo more bilo je Velebita i Biokova ali nakon gotovo mjesec dana zaželio sam se šume i zemlje ispod cipela a ne kamena. I normalne temperature jer onih 35-40 st nije bilo normalno.
Htio sam ubrati koju sunčanicu,napiti se izvorske vode i najesti kupina.Ništa od toga jer suša je ostavila sunčanice na čekanju,kupine osušila a uređeni
izvori takođe ostali bez vode.Vodom sam se osvježio tek na izvoru Iskrice.Prešao sam 15-tak kilometara vrijeme je bilo idealno, vjetrić, tmp oko 20 st a na Petrovom vrhu ispod 19.Ispovci su bili takođe na brdima ali ništa organizirani, svako u svojoj turi.Davor i Cigo popiše pivo popodne na Jankovcu, rado bih i ja ali predaleko sam od brda.Sljedeći vikend možda.

https://picasaweb.google.com/1063917910 ... 61/Petrov#
Davor Os

PostPostao/la Davor Os » 05. 09. 2011., 09:13

OŠTRA GLAVA, HERCEGOVAC

Da sam ostao kod kuće danas ne bi nimalo pogriješio jer dan je bio prevruć za planinu.Ipak oko deset sati zaputio sam se prema Krndiji u Orahovicu
sa željom da ispenjem vrh koga često gledam kao piramidu koja se diže 250 metara iznad kamenoloma Radlovac, Oštra glava.Već sam se probao popeti gore dva puta ali nije išlo.Jednom blizu vrha poćela je kiša, grmljavina i sve ostalo što može poći po zlu a drugi put na pola puta naišao sam na pčele koje su se rojile.Bilo ih je strašno puno, bile su vrlo blizu mene i mjesta pored kojeg moram proći tako da sam zaključio da se je bolje vratiti.Oštra glava je vrh na koga se treba popeti ali ništa posebno.Kada sam se spustio dolje jednim od puteva nastavio sam do kamenoloma Hercegovac.Kamen koji se na njemu vadi je taman dobar za nasipanje cesta bez dodatne obrade.Htio sam i do Vincine tim putem pa spust na Šaševo ali sam izgubio volju vrućine radi za daljnje hodanje i vratio se kući.

https://picasaweb.google.com/1063917910 ... STRAGLAVA#
Davor Os

PostPostao/la anchi » 08. 09. 2011., 13:31

Prelijep je pogled sa Krndije.
anchi

PostPostao/la Davor Os » 17. 10. 2011., 09:33

Kutjevo put,Dobra voda,Staklana

Predivan jesenji dan iskoristili smo za šetnju Krndijom ovaj put cijela familija.Iz Gornje Motičine grebenom Kutjevo puta do Dobre vode gdje smo
napravili malu stanku za odmor.Izvor je presušio (kao i večina drugih radi nedostatka kiše ovog ljeta)Brali smo zadnje kupine i uživali u danu izmišljenom za planinarenje.Gljiva nije bilo niti jedne ali naišli smo na nešto kestena.Povratak grebenom Debelog brda i Staklane koji su markirani.Na par mjesta bilo bi dobro markaciju obnoviti da put bude siguran.

https://picasaweb.google.com/1063917910 ... DobraVoda#
Davor Os

Sljedeća

Natrag na Slavonske planine

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.