Vratarski kuk

Treba li hodati sa štapovima ili bez njih, tko je najsimpatičniji domar u Hrvatskoj, te razgovori o svim ostalim vječitim i važnim pitanjima.

Vratarski kuk

PostPostao/la Karatko » 07. 08. 2011., 11:23

Mogao sam umjesto Vratarski kuk napisati i Rožanski kukovi . Uvijek aktualna tema .
Ograničit ću se na ono što sam napisao u naslovu . Jučer sam bio na Vratarskom kuku . Uspon s Lubenovačkih vrata a povratak s vrha preko Fabinog doca . Nisam to prije prošao pa je to bio dodatni motiv odlaska na Vratarski kuk . O zapuštenim markacijama je bilo dosta polemika , na koncu ipak nije jasno je li ulaz u Rožanske kukove zabranjen ili je samo "sabotiran" . Pretpostavljam da će planinari i dalje prolaziti poznatim putevima kroz Rožanske ali nadolazeće stanje bez markacija ( i sad se jedva naziru ) neće donijeti ništa dobro . Dakako , na to su ljudi došli i prije mene pa se spontano put markira piramidicama od kamenja a netko se pomagao i zelenim ( !!! ) sprejem ili bojom . E , ako se zatekne još koja boja u ruksaku samozvanih markacista ,Strogi će prirodni rezervat postati veseo i šaren .
Kao što rekoh ,načuo sam da je već ta tema odrađena od NP Sj.Velebit i HPS-a ali ne mogu protiv sebe . Treba obnoviti markacije . Ovako će nečiji posjet Rožanskim kukovima završti akcijom HGSS-a .
Ako je pak posjet Strogom rezervatu ZABRANJEN ond to treba jasno reći i NAPISATI , na licu mjesta .
Najveći rizik je ništa ne riskirati
Karatko

Re: Vratarski kuk

PostPostao/la Tompa » 08. 08. 2011., 13:49

U potpunosti se slažem.
Mi smo tam bili prošle godine sa Vratarskog sedla gore i istim putem nazad i situacija je bila ista.
Vratarski kuk je postao "siva zona".
Tompa

Re: Vratarski kuk

PostPostao/la Miomir21 » 20. 09. 2012., 10:46

Nazalost, to je i puka istina.....ali nadati je se boljim danima!
Miomir21

Natrag na Planinarski doživljaji i iskustva

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.