Gdje ste bili prošli vikend

Slobodan prostor za neformalna čavrljanja, priče, šale, doskočice i ostale proizvode vašeg kreativnog rada, a da su vezani uz planine i planinarenje.

Gdje ste bili prošli vikend

PostPostao/la Alan » 04. 04. 2011., 16:41

Evo mjesta za čavrljanje o jednoj od najpopularnijih planinarskih tema...

Prošli vikend moji "Gojzeki" i ja bili smo na Kalniku (lijepo vrijeme, ukupno nas 65).
Trasa puta: Vojnovec - Mali Kalnik - Poučna staza - Veliki Kalnik - Vranilac - Poučna staza - Vojnovec.
Cijeli taj put prošla je SVOJIM NOGAMA i malena Korana, planinarka od 4,5 godine. Čestitam!
Alan

Re: Gdje ste bili prošli vikend

PostPostao/la ceca » 11. 04. 2011., 14:28

ima li neko od iskusnih planinara ko mi moze dati instrukcije za moj prvi pohod?ipp...neko?bilo ko?pozz :shock:
ceca

PostPostao/la kailash » 11. 04. 2011., 15:50

ceca je napisao/la:ima li neko od iskusnih planinara ko mi moze dati instrukcije za moj prvi pohod?ipp...neko?bilo ko?pozz :shock:

Krećeš li od Umaga ili od Crne Punte?

Mali savjet: ako si tek počela planinariti, bilo bi uputno ići u društvu.

Ako ipak kreneš sama (a nebi trebala), imaj oba mobitela napunjenih baterija, i reci nekome (obitelj, prijatelji) gdje si krenula, u koje vrijeme, kojom trasom se krećeš, gdje i kad stižeš na kraj puta, te potvrdi toj osobi kad stigneš na cilj.

Prati pozorno vremensku prognozu u danima prije nego kreneš na put.
kailash

PostPostao/la ceca » 13. 04. 2011., 12:51

trenutno zivim u umagu pa sam krenula odatle.ideja je bila odlicna,ali krajnje nepromisljena i nisam bila dovoljno spremna.ali nista od svega toga nije pokvarilo taaaakoooo dooooobar provod.tek putem sam skuzila da to nije obicna setnja.kad sam stigla do 3.kt odustala sam i vratila se u buje.nije potrebno da pricam koliko sam puta pogubila markacije i samim tim izgubila vremena.hvala ti na pomoci i podrsci... ;)
ovo iskustvo za mene je bilo neverovatno.ja nisam nikakav planinar,bila sam na uckoj i to je sve...moram reci da sam svejedno ponosna na sebe...pozz
ceca

PostPostao/la Darien17 » 17. 05. 2011., 00:47

Prosli vikend sam bio na Platku ruta je bila Platak-Jelenc-Gornji i Donji Medvejci-Platak...prekrasna ruta koja traje oko cca 6 sati sa pauzama,markacije su super nedavno obnovljene ali treba obratit pozornost kod Jelenca jer je staza totalno zarasla i sumari su posjekli neke djelove pa moras skakati preko balvana :),sve u svemu super tura preporucujem svima koji nisu bili
Darien17

PostPostao/la Zmaj od Kopanika :D » 19. 05. 2011., 20:42

Prošlu subotu obiđoh, sa standarnom ekipom frendova, Samarske stijene. Na mjestima još ima snijega, ali zbilja još samo u tragovima...S Begove staze došetali se do Ratkovog i nastavili do vrha. Ugodna razbibriga taman do ručka. Naravno, usput nas oprala kiša :D Pozdrav Varaždincima koji su tražili dobru stijenu za penjanje, nadam se da vas je vrijeme poslužilo!
Zmaj od Kopanika :D

PostPostao/la kailash » 28. 12. 2011., 00:00

Trodnevno božićno planinarenje članova PD Kailaš okolicom Tršća.
Obišli Kraljev vrh, stazu Sokolanske stijene - Rudnik po uslovima visokog snijega,
za after-party obišli izvor Čabranke pa na Tropetarsku stijenu.
kailash

PostPostao/la da west » 16. 01. 2012., 00:17

Lijep pozdrav svima od novopriključene - mene! :-)

Prošli sam vikend prošla Puževu stazu na Kastvu (iznad Rijeke). Doduše, malo sam je produžila, ali ništa ne smeta...
da west

PostPostao/la kailash » 02. 05. 2012., 16:47

Prvomajski uspon sa frendom na Obruc, iz pravca Trstenika, povratak preko Paklenog. Suncano, lagana izmaglica i naoblaka, tako da se na slovensku stranu dalje od Sneznika nije vidilo. Lijep pogled na Guslicu, Snjeznik, Risnjak, Tuhobic, Kvarnerski zaljev sa otocima, Sisol, Ucku, Planik.
Bliski susret sa krdom kosuta i sa medom (vjerovatno domaća polupitoma Manda).
Pri kraju se nakupili oblaci, no palo je tek par kapi i to tek pri voznji natrag u Klanu.
Sve u svemu, savrsen dan.
kailash

Natrag na Forumaška čavrljanja i razbibriga

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.