Sjeverni Velebit

Najljepša hrvatska planina uzduž i poprijeko: od Vratnika do Crnopca, od plavoga mora do ličkih brda i planina.

Re: Sjeverni Velebit

PostPostao/la jseper » 18. 04. 2011., 16:31

NardiSt je napisao/la:Kakvo je stanje sa markacijama od Vratarskog kuka do Rosijeve kolibe? Čini mi se da sam na starom forumu čitao da su one izbljedile ili prebrisane? Kako uopće najlakše doći do Golubića i Vratarskog kuka?

Markacije na Vratarski su prilično loše, pod samim vrhom staza je obrasla klekovinom. Sa sjeverne strane Vratarskog na samoj strmini prema grebenu vrlo vjerojatno ima snijega, jer ga se tamo pronalazi i kasno u lipnju, a sudeći po količini snijega jučer popodne na Bijeloj Kosi (15 cm na vrhu), treba računati na nešto više vremena pri usponu. Spust sa Vratarskog prema Fabinom dolcu zahtijeva pažnju u prvih 200-300 metara dok se ne probiješ van klekovine. Nakon toga orjentacija je solidna, a Premužićka standardno prohodna.
jseper

PostPostao/la kailash » 21. 05. 2011., 10:41

Dragi članovi PD Kailaš i dragi prijatelji planinari,

u subotu 11.06. ili nedjelju 12.06. bit će akcija nošenja materijala od početka Premužićeve staze na Zavižanskoj strani do Rossijevog skloništa.

Molio bih svakog tko želi pomoći i ima vremena da nam se pridruži u akciji.
Trebat će nositi cement i vapno, te drvenu građu za klupe i krevete, cca 2 sata hoda po planinarskoj stazi. Što nas je više, to će biti lakše rasporediti teret.

Točna satnica i datum bit će poznati nakon konačnog dogovora sa svima koji su uključeni u ovaj projekt, te ću o tome poslati još jednu obavijest.

Hvala svima i srdačan pozdrav!
Andrej Đapić, v.r. predsjednika PD Kailaš

ps: znam da će biti komentara da se to ne nosi na leđima nego na mulama i konjima, te zar se ne može angažirati helikopter za prijevoz. Da pokušam preduhitriti te komentare: U zadnjih par mjeseci napravili smo sve da pokušamo osigurati takav prijevoz, u suradnji sa svim meritornim osobama i institucijama, koje su se također izvanredno angažirale i mobilizirale, no na kraju je zbog spleta okolnosti ipak ispalo da ne preostaje drugo nego "Kičma-trans", ako želimo nešto napraviti u dogledno vrijeme. Naravno, ukoliko netko ima konkretnu mogućnost pomoći pri transportu na neki drugi način, bit ćemo i više nego sretni i zahvalni na toj pomoći.
kailash

Markacije Zavižan-Veliki zavižanski pivčevac

PostPostao/la Karatko » 23. 06. 2011., 22:26

Markacije Zavižan - Veliki zavižanski pivčevac
Danas sam pošao u naslovu navedenim putem da uživam u prelijepom blagdanskom danu i djeliću našeg lijepog Velebita . I jesam , uživao sam .Ali ...
Veselje mi je dobrim dijelom pokvario pogled na markacije čim sam skrenuo s zavižanske ceste u smjeru Jezera , Rajinaca i Pivčevca . Moram reći da ružnije i nestručnije markacije još nisam vidio . A vidio sam ih zaista svakakvih .Ako nešto znači , ja sam markacist .
Zaista me ne zanima tko je "majstor" ali me zanima hoće li to netko popraviti tj. markirati kako Bog zapovijeda . Ne znam je li to zamijećeno u NP Sj.Velebit , ne znam kome pripada odnosno tko je zadužen za tu dionicu . Treba reći i da je markacija koja s vrha Pivčevca vodi prema Vukušić sniježnici sasvim korektna , baš kakva treba i biti .
Mogao bih navesti konkretne pogreške i eleborirati onaj " problematičan" dio ali nema smisla . Put vrvi markacijskim pogreškama a čak oni neupućeni u pravila markiranja bi vjerojatno to bojanje ocijenili neukusnim .
Snimio sam nekoliko fotografija i pada mi na pamet da ih pošaljem Komisiji za puteve HPS-a i NP Sj.Velebit što ću vjerojatno i učiniti . Iz samo jednog razloga . Da možda ubrzam i pokrenem ponovno markiranje puta Zavižan - Veliki zavižanski pivčevac . Jer ove sadašnje markacije su ruglo .
Najveći rizik je ništa ne riskirati
Karatko

Prijedlog Prostornog plana Nacionalnog parka Sjeverni Velebi

PostPostao/la Ferdo Fulgosi » 25. 07. 2011., 10:23

U toku je javna rasprava o prijedlogu prostornog plana Nacionalnog parka Sjeverni Velebit. Dokumentaciju možete pogledati na stranicama Ministarstva ili u Upravnoj zgradi Parka u Krasnu, a svoje primjedbe, prijedloge i mišljenja možete upisati u knjigu primjedaba u Upravi do 18. kolovoza 2011. ili dostaviti Ministarstvu pismenim putem do 21. kolovoza 2011.
http://www.mzopu.hr/default.aspx?id=10980
Ferdo Fulgosi

PostPostao/la velebit » 25. 07. 2011., 22:08

Odlično!!! Sad treba postaviti pitanje zašto je područje KOZJAKA izvan NP??? Da li samo zbog lovaca u Vranjkovoj dragi ili ima pametniji razlog??? Ako pogledate kartu NP izgleda kao HRVATSKA sa rupom u sredini!!!
velebit

PostPostao/la NardSt » 21. 09. 2011., 11:32

Može li mi netko odgovoriti jeli trenutno moguć pristup osobnim vozilom nekim makadamom do Velikog Lubenovca, obzirom na trenutno stanje putova? Planiramo ovu subotu popeti Veliki Kozjak, ali smo kratki sa vremenom zbog posla, te bi mogli biti na startu tek negdje oko 16,30-17h!
NardSt

PostPostao/la Mirni » 21. 09. 2011., 13:15

NardSt je napisao/la:Može li mi netko odgovoriti jeli trenutno moguć pristup osobnim vozilom nekim makadamom do Velikog Lubenovca, obzirom na trenutno stanje putova? Planiramo ovu subotu popeti Veliki Kozjak, ali smo kratki sa vremenom zbog posla, te bi mogli biti na startu tek negdje oko 16,30-17h!

Pristup je moguć iz dva smjera. Od Careve kuće na putu Krasno - Štirovača (taj put ne preporučam za osobno vozilo) i drugi od ceste Mrkvište - Jablanac. Skrenuti na cestu kod livade Tuderevo, voziti ravno i nakon prolaza kraj raskrižja skretanja za V. Lubenovac, nakon dvjestotinjak metara, paziti na planinarske oznake s lijeve strane prema V. Kozjaku. Uspon moguć za cca jedan sat. Sretno i uživaj
Mirni

PostPostao/la Cestina » 21. 09. 2011., 22:25

Od Careve kuće ti je kraće. Mi smo prošli tuda prije mjesec dana (Citroenom C4) i nikakvih problema nije bilo.
Cestina

PostPostao/la velebit » 21. 09. 2011., 23:09

ili treći put na pola puta između Careve kuće i Mrkvišta preko Vranjkove drage :)
velebit

PostPostao/la NardSt » 24. 09. 2011., 09:59

Hvala na informacijama! Baš me zanima koju će opciju naš vozač Clia izabrat! Svježe izvješće o stanju makadama u ponedjeljak! ;)
NardSt

PrethodnaSljedeća

Natrag na Velebit i Lika

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.