Veliki Kozjak

Najljepša hrvatska planina uzduž i poprijeko: od Vratnika do Crnopca, od plavoga mora do ličkih brda i planina.

Veliki Kozjak

PostPostao/la velebit » 04. 07. 2011., 16:02

Za vikend sam bio na području Velikog Kozjaka i muči me jedna stvar koju moram podijeliti sa vama. Naime, sve oko njega je Nacionalni park Sjeverni Velebit u kojem se provodi koliko toliko zaštita prirode (nema lova i sječe)
Iako je Kozjak i okolina po mnogima najljepši dio Sjevernog Velebita na kojem ima puno divljači (divokoza i sl) nije zaštićen??!! Mislim da razlog leži u tome jer ispod Kozjaka leži Vranjkova draga u kojoj su lovci sagradili lovačku kuću i okolne objekte (pečenjaru, natkrivenu blagavaonu, boćalište, čeku is sl.) za svoj provod i lov.Očito zaštita prirode po tko zan koji put gubi bitku sa šumarsko-lovačkim lobijem.
E sad mislim da bi vrijedilo pokrenuti neku akciju da se to promijeni!
Što vi mislite o tome??
velebit

Re: Veliki Kozjak

PostPostao/la dmahovic » 21. 08. 2011., 10:00

Lovce treba zakonom zabraniti.Ali to će možda jednoga dana neka pametna vlada.Lovci harače ,ubijaju sve što se pomiće,a Velebit štite tako da brane planinarima spavanje na Lubenovcu.Zamislite da obnovimo sklonište!Upropastili bi lovcima tišinu,poplašili divljač i vidjeli bi što oni rade uz blagoslov korumpirane vlasti.Sram ih bilo sve skupa.
dmahovic

PostPostao/la tinatek » 18. 01. 2012., 15:42

istina, ja sam isto za to da se to zakonom zabrani.. ako je to već zaštićena priroda, treba zaštiti i životinje koje tamo žive..
tinatek

PostPostao/la RajkaRajka » 07. 08. 2012., 14:18

To je jednostavno visa sila i mi tu sa zabranama nemozemo nista
RajkaRajka

Natrag na Velebit i Lika

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.