Bunovac-Vaganski Vrh-Sveto Brdo

Najljepša hrvatska planina uzduž i poprijeko: od Vratnika do Crnopca, od plavoga mora do ličkih brda i planina.

Bunovac-Vaganski Vrh-Sveto Brdo

PostPostao/la bobohr » 01. 07. 2014., 12:09

Molim informaciju o stanju puta na navedenoj trasi. Osobito me zanima kvaliteta markacija s obzirom na minsko sumnjivo područje.
Hvala!
bobohr

Re: Bunovac-Vaganski Vrh-Sveto Brdo

PostPostao/la bedemgrad » 01. 07. 2014., 19:39

Mislim da je ovo najsvježija informacija o toj stazi koju možete pronaći na forumu:

http://www.planinarenje.net/forum/showt ... 124&page=3

Pogledajte post pri dnu navedene stranice pod datumom 30.05.2014. by marino.
Inače, mi smo prošli tu stazu prije dvije ili tri godine bez nekih većih problema, samo treba biti pažljiv i držati se marke.
bedemgrad

PostPostao/la bobohr » 02. 07. 2014., 10:57

Hvala lijepa, očito ne bi smjelo biti problema.
bobohr

PostPostao/la bedemgrad » 03. 07. 2014., 15:47

Nema na čemu - lijep uspon vam želimo, uživajte! I stavite poslije fotke ovdje da vidimo kako vam je bilo. Lp
bedemgrad

PostPostao/la nisa » 22. 09. 2015., 07:24

Pozdrav!

Molio bih za nekoliko informacija o putu sa Bunovca na Vaganski vrh. Prvo: gdje se mora skrenuti sa avtoceste (koji izlaz) iz pravca prema moru.
Drugo: u kakvom stanju je cesta, i dali može proći avtobus srednje veličine (cca. 30 putnika).

Planinski pozdrav iz Slovenije.
nisa

PostPostao/la bedemgrad » 28. 09. 2015., 18:42

Pozdrav nisa! Kad idete prema moru izđete na izlazu Gospić, prođete kroz grad Gospić i idete dalje u pravcu Gračaca. U Drenovcu Radučkom skrećete s magistralne ceste na makadam prema Velebitu. Na toj cesti postoje tri skretanja za Velebit - iz pravca Gospića, prvo je za Struge, drugo je za Bunovac, a još dalje prema Gračacu je za Sveto brdo. Mi smo do sada išli samo putem za Bunovac, u tri navrata, zadnji puta početkom maja ove godine. Išli smo velikim autobusom koji je uspio doći svega tri-četiri kilometra po makadamu. Dalje na cesti ne postoji mjesto gdje bi se autobus mogao okrenuti, a makadam je prilično loš da bi se busom došlo do Bunovca. Po našoj procjeni, gore se može samo dobrim terenskim vozilom. Mi smo osobni automobil ostavljali na prvoj serpentini i dalje išli pješke što nam je put produžavalo za nekih sat vremena. Nadam se da znate da se na području Bunovca i na cijelom tom usponu s Ličke strane morate strogo držati markacija i ne skretati s njih jer je to područje minski sumnjivo. Bez obzira na sve to - uspon je prekrasan, ako vas posluži lijepo vrijeme!
Evo naših fotki iz 2011. kada smo s Bunovca išli na Sveto brdo:

https://picasaweb.google.com/1079136166 ... 7mqn9Kw0QE
bedemgrad

Natrag na Velebit i Lika

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.