Poziv - Horvatov pohod
četvrtak, 05.01.2023.
I ove godine, drugu nedjelju u siječnju, a kako izgleda prema prognozi vremena u pravom proljetnom ozračju, HPD Lipa Sesvete održat će svoj tradicionalni Zimski planinarski pohod od središta Sesveta do 15 km udaljene Lipe na Medvednici. Pohod od 2016. godine nosi naziv 'Horvatov pohod' u spomen na preminulog dugogodišnjeg člana, predsjednika „Lipe“ i idejnog začetnika zimskog pohoda, Ivana Horvata.
Mjesto i vrijeme okupljanja:
- nedjelja, 08.01.2023. od 08:15 do 08:30 ispred spomenika Hrvatskim braniteljima na raskrižju Zagrebačke i Bistričke ulice u Sesvetama
Pohod:
- Trasa pohoda je markirana planinarska staza br. 58 koja iz Sesveta ide šumom Divjača i dalje uz sela sesvetskog podsljemenskog područja do završnog, malo strmijeg planinarskog uspona do doma na Lipi. Za to pješačenje je potrebno oko 4 do 5 sati ovisno o uvjetima na stazi.
Napomena:
- Na polovici trase sve sudionike čeka besplatna okrjepa: čaj, kuhano vino, kolači ... pri čemu će organizator rado zaprimiti dobrovoljni prilog. U planinarskom domu domari pak nude već uobičajena planinarska jela.
- Duhovnu okrjepu, kao zahvalu za višesatno hodanje, podarit će pater Stjepan Horvat iz Družbe misionara Krvi Kristove koji će za sve koji u nedjelju dođu na Lipu služiti sv. Misu pri kapeli Hrvatskih mučenika s početkom u 14.00 sati.