Dani HPD Belecgrada i 63. susret planinara ZPP-a

ponedjeljak, 02.06.2025.

Dvodnevno obilježavanje 27. rođendana HPD Belecgrad proteklo je u planinarenju, sportu i zabavi.

U subotu 24.5. u 19 sati, prisutni planinari i ljubitelji prirode, uživali su u predavanju legende hrvatskog alpinizma Borislava Aleraja-Akca koji nas je posjetio u Planinarskoj kući Belecgrad.
Vječni mladić, planinar, gorski spašavatelj i dobar čovjek, zaokupio je pažnju prisutnih i zadržao se u Belcu do samog noćnog pohoda belečkih planinara na Babin zub.

Noćni pohod tridesetak odvažnih planinara različite životne dobi, osiguravali su članovi HGSS-a stanice Z. Bistrica.Na vrhu Babinog zuba kratko zadržavanje, nezaboravni pogled na naše Zagorje te povratak do PK Belecgrad gdje je uslijedilo druženje uz logorsku vatru.

Slika.

U nedjelju 25.5.okupljnje 50 planinara u središtu Belca te planinarenje put PK Belecgrad, no ovaj put preko Malog i Velikog Osinca i utvrde Belecgrad. U 11 sati uslijedilo je svečano otvaranje 63. susreta planinara Zagorskog planinarskog puta.

63. susret planinara ZPP-a otvorila je, novoizabrana predsjednica Karolina Kleković, koja je naglasila kako je važno da se ovaj Međudruštveni savjet planinara Zagorja, Prigorja, Međimurja i dijela Zagreba održava i dalje jer je to zaslužio svojim postojanjem od daleke 1957.g.kada je utemeljen.
Domaćini susreta, planinari HPD Belecgrad Belec, pobrinuli su se da ostatak susreta protekne u sportu i zabavi na sportsko - rekreativnom prostoru uz Planinarsku kuću Belecgrad.
Veći broj planinara natjecao se u 5 sportskih disciplina gdje su se trudili postići vrijedne rezultate, ali prije svega, svi prisutni su se dobro zabavili.Nimalo im nije bilo teško trčati u gojzericama, bacati s ramena težak potočni kamen, kuglati se na suncu, igrati dječju štafetnu igru ili ozbiljno potezati uže.
Najboljima od najboljih, dodijeljeni su simbolične Diplome za postignute rezultate. Nije izostala ni pjesma i ples uz 'domače mužikaše', gdje su se dijelili osmjesi i prijateljstvo i to u velikim količinama.

Svim prisutnim društvima dodijeljena su Priznanja i zahvala za sudjelovanje na ovom susretu planinara. Ostala je želja svih, susresti se na nekom drugom mjestu naredne godine.

Slika 1 od 10.Slika 2 od 10.Slika 3 od 10.Slika 4 od 10.Slika 5 od 10.Slika 6 od 10.Slika 7 od 10.Slika 8 od 10.Slika 9 od 10.Slika 10 od 10.

Najnovije vijesti

Predstavljanje planinarskog skijanja

Predstavljanje planinarskog skijanja

20.02.2026.

U petak 20. veljače u emisiji Dobro jutro Hrvatska na 1. programu HRT-a članovi Komisije za planinarsko skijanje HPS-a Tomislav Galić i Ivan Šafradin predstavili su planinarsko skijanje, s naglaskom na posebnosti kretanja po planinama u zimskim uvjetima, potrebnoj opremi i sigurnosnim mjerama.

O planinarskoj infrastrukturi u programu HRT-a

O planinarskoj infrastrukturi u programu HRT-a

19.02.2026.

U emisiji Dobro jutro Hrvatska na HRT-u 19. veljače predstavljen je projekt "Sigurna i održiva planinarska infrastruktura" koji uz sufinanciranje sredstvima Ministarstva turizma i sporta provodi Hrvatski planinarski savez. Ciljevi projekta "Sigurna i održiva planinarska infrastruktura" su podizanje razine sigurnosti u planinama kroz uređenje i unaprjeđenje planinarskih putova i objekata te osnaživanje kapaciteta za provedbu aktivnosti na planinarskoj infrastrukturi. U video priči Tomislava Rataja pogledajte planinarske novosti s Mosora.

Hrvatski planinar - Veljača 2026.

Hrvatski planinar - Veljača 2026.

04.02.2026.

Hrvatski planinar stiže u vaše poštanske sandučiće. Pročitajte što Vas čeka u novom broju.











footer
Copyright 2026 © Hrvatski planinarski savez   |   Hosting i održavanje: Auris d.o.o.