Održani Dani planinara Dalmacije

četvrtak, 02.05.2013.

Slika. Proteklog su vikenda u organizaciji solinskog PD „Sv. Jure“ na zakozjačkim Blacama održani Dani planinara Dalmacije „Solin – Blaca 2013.“. U samoj organizaciji aktivno je sudjelovala Stanica planinarskih vodiča Split, vođenjem tura po Kozjaku.

Okupljanje na Blacama je započelo već u petak u poslijepodnevnim satima, dok su ture organizirano vođene tijekom subote i nedjelje. U subotu su za okupljene planinare organizirane dvije ture. Teža je s vrha Sv. Jure vodila novopostavljenim osiguranim putom niz Male Skalice, dok su se sudionici lakše ture s vrha direktno spustili preko Škrabutine natrag na Blaca.

Iako organizatorima vremenske prilike nisu išle na ruku, uslijed kojih se nije ni pojavio veliki dio ranije najavljivanih gostiju, a dio je Blaca napustio već tijekom subote, naši domaćini zaslužuju sve pohvale za iznimno kvalitetnu organizaciju. Naime, dan je obilježila kiša koja je započela tijekom silaska s vrha, te je s kraćim pauzama padala ostatak dana.

O ozbiljnosti s kojom su najodgovorniji iz PD „Sv. Jure“ ušli u drugu godinu rada Društva možda i ponajbolje govori činjenica da je ovogodišnji tečaj za planinarske vodiče standarda A na Mosoru pohađalo njihovih14 članova što je bez sumnje utjecalo na kvalitetu organizacije i vođenja planinarskih tura tijekom ova dva dana.

Sutradan je po sunčanom vremenu organizirana tura preko Bobanove grede. Znatno ljepše vremenske prilike su privukle veći broj planinara koji su na Blaca pristigli tijekom jutarnjih sati.

Na sastanku predstavnika planinarskih društava koji je u subotu navečer vodio predsjednik Planinarskog saveza Splitsko-dalmatinske županije gdin. Filip Balić istaknuto je zadovoljstvo svih nazočnih organizacijom i vođenjem, a pročelnik SPV Split Denis Vranješ je još jednom istaknuo odgovornost upravnih tijela dalmatinskih planinarskih društava u poticanju članstva za uključivanjem u rad Vodičke službe, jer sigurno i kvalitetno vođenje je jedino jamstvo svijetle budućnosti svakog planinarskog društva. Naši su nam domaćini iz PD „Sv. Jure“ – Solin najbolji primjer za to.

Slika 1 od 5.Slika 2 od 5.Slika 3 od 5.Slika 4 od 5.Slika 5 od 5.

Najnovije vijesti

Otvorenje planinarskog skloništa Skorpovac u subotu 18. listopada 2025.

Otvorenje planinarskog skloništa Skorpovac u subotu 18. listopada 2025.

15.10.2025.

Hrvatski planinarski savez poziva sve planinare i ljubitelje Velebita na svečano otvorenje planinarskog skloništa Skorpovac na srednjem Velebitu u subotu 18. listopada s početkom u 13:00 sati.

Cijene članskih markica za 2026. godinu

Cijene članskih markica za 2026. godinu

15.10.2025.

Izvršni odbor HPS-a donio je odluku o cijenama članskih markica u 2026. godini. Nove cijene članskih markica bit će 3,00 € (mladi i umirovljenici) i 5,50 € (seniori). Sredstva od povišenja cijena članskih markica namjenski će se usmjeriti na unaprjeđenje djelatnosti od posebnog interesa planinarstvo i sigurnost planinarenja.

Poziv na javnu raspravu o prijedlogu izmjena i dopuna Statuta HPS-a

Poziv na javnu raspravu o prijedlogu izmjena i dopuna Statuta HPS-a

14.10.2025.

Izvršni odbor donio je na 14. sjednici 4. listopada 2025. odluku o pokretanju javne rasprave o prijedlogu izmjene i dopune Statuta HPS-. Predložene izmjene i dopune u fokusu imaju isključivo ispunjenje obveza iz javnih općih akata koje se odnose na nacionalne sportske saveze, bez mijenjanja unutarnjeg ustroja i ciljeva HPS-a.











footer
Copyright 2025 © Hrvatski planinarski savez   |   Hosting i održavanje: Auris d.o.o.