Jubilarni 20. pohod Fokinom stazom na Omanovac

utorak, 24.11.2015.

Slika.Tradicionalni memorijalni planinarski pohod FOKINOM STAZOM 1991., ove godine održat će se u subotu 19. prosinca. Pohod se održava u znak sjećanja na Domovinski rat i pogibiju pakračkih branitelja – IVANA BEDEKOVIĆA, ANTU ĆURIĆA, FRANJU GAŠPARA, MARIJANA KULHAVOG FOKU, DRAŽENA HUDECA, ŽELJKA NOVOSELA I DARKA PEROŠA.

Kao i ranijih godina, prije samog polaska na pohod, ujutro od 9 do 10 sati, učesnici mogu besplatno pogledati stalni izložbeni postav Vojne i ratne povijesti koji je uspostavljen velikim trudom našeg pakračkog profesora Marija Tušeka i članova Kluba ratničkih vještina Pakrac (www.facebook.com/ratna.povijest.pakrac). Izložba je na istoj adresi kao i prošle godine (Hrvatskih velikana 3) i nalazi se u bivšoj zgradi stare Varoške kuće, tj. iznad sadašnje prostorije Turističke zajednice Pakrac, bočni ulaz desno, 1.kat, u neposrednoj blizini Trga bana Josipa Jelačića.

Polazak na pohod je u 10 sati sa uobičajenog mjesta okupljanja na Trgu bana Josipa Jelačića u Pakracu.

Iz Pakraca polazimo u organiziranoj koloni uhodanom trasom pohoda. Iznad crkvice Svetog Roka simpatizer planinara Srećko Brus sa svojim prijateljima i ove će godine pod trijemom svoje kuće, učesnike pohoda počastiti toplim okrepljujućim napitcima i slavonskim mesnatim prerađevinama. Na kraju ulice Sveti Rok, kod spomen–obilježja braniteljima, položit ćemo vijence, zapaliti svijeće i odati počast uz prisjećanje na Domovinski rat.

Kosom iznad sela Kraguj i preko planinarskog odmorišta Tromeđa uobičajenim markiranim planinarskim pravcima nastavit ćemo pješačenje do planinarskog doma Omanovac. U domu će biti priređen topli čaj dobrodošlice i planinarski grah koji je besplatan za sve učesnike pohoda. (Ujutro, prilikom prijave sudionika pohoda, vaš vodič dužan je preuzeti određenu količinu blokova za svoje članove koji će ručati grah. Potrebno je da nam nekoliko dana ranije javite broj osoba koje žele jesti grah za ručak kako bi smo Vam na vrijeme osigurali dovoljnu količinu.)

Naši kontakti su: Krešo 098 185 01 31, cehulickreso@gmail.com, Boro 098 325 508, borocerni@gmail.com

(PD Psunj Pakrac)

Slika.

Najnovije vijesti

Pohod Tragom prvog izleta HPD-a 17. svibnja 2025.

Pohod Tragom prvog izleta HPD-a 17. svibnja 2025.

27.04.2025.

Hrvatski planinarski savez i HPD Japetić, Samobor pozivaju sve hrvatske planinarske udruge i planinare na pohod Tragom prvog izleta HPD-a koji će s održati u subotu 17. svibnja 2025. kao završni događaj obilježavanja 150. obljetnice planinarstva u Hrvatskoj.

Dani hrvatskih planinara na Učki 31. svibnja i 1. lipnja

Dani hrvatskih planinara na Učki 31. svibnja i 1. lipnja

17.04.2025.

Hrvatski planinarski savez i Planinarsko društvo Opatija pozivaju sve zainteresirane planinare na Dane hrvatskih planinara, koji će se održati od 31. svibnja do 1. lipnja 2025. na Učki.

Sjeverna stijena Eigera

Sjeverna stijena Eigera

14.04.2025.

U godini obilježavanja 150. obljetnice organiziranog hrvatskog planinarstva sve nas je obradovao i zadivio poduhvat zagrebačkih alpinista i članova PDS Velebit, Lukasa Grbac-Lackovića i Brune Crljenića. Oni su krajem prošlog tjedna s jednim bivakom ispenjali jednu od najtežih i najizazovnijih sjevernih stijena i to onu u Eigeru u Bernskim Alpama u Švicarskoj.















footer
Copyright 2025 © Hrvatski planinarski savez   |   Hosting i održavanje: Auris d.o.o.