Planinarski putovi u 2011. godini

petak, 06.01.2012.

U 2011. godini održano je devet sastanaka Komisije za planinarske putove HPS-a, a za HPO je podijeljeno 196 priznanja od kojih je brončanu značku primilo 65 planinara, srebrnu 45, zlatnu 26, posebno priznanje 23, visoko priznanje 27 planinara i najviše priznanje 10 planinara. Za VPP primilo je značku 37 planinara, a za Velebitsku obilaznicu njih 3. Organizirana su dva tečaja za markaciste za područja Istarskog planinarskog saveza i Planinarskog saveza Dubrovačko-neretvanske županije s ukupno 42 sudionika koji su primili iskaznicu »Markacist HPS-a«. Održani su i sastanaci s povjerenicima iz ta dva saveza s ukupno 25 sudionika te s predstavnicima JU PP Učka i NP Mljet. Izrađeno je 26 metalnih žigova za kontrolne točke HPO-e. S tvrtkom »Navigo sistem« komisija je surađivala u dogovorima o doradi zemljovida i snimanju tragova planinarskih putova GPS uređajima, a s HGSS-om na izradi karte Medvednice. Održane su i dvije radionice za članove komisije za rad s GPS uređajima i obradom snimljenih tragova. Radilo se i na projektu web aplikacija baze podataka Komisije i pilot projektu označavanja planinarskih putova pomoću GPS traga. U akcijama komisije, odnosno pregleda budućih planinarskih obilaznica i putova sudjelovalo je 12 članova.

Najnovije vijesti

Pohod Tragom prvog izleta HPD-a 17. svibnja 2025.

Pohod Tragom prvog izleta HPD-a 17. svibnja 2025.

27.04.2025.

Hrvatski planinarski savez i HPD Japetić, Samobor pozivaju sve hrvatske planinarske udruge i planinare na pohod Tragom prvog izleta HPD-a koji će s održati u subotu 17. svibnja 2025. kao završni događaj obilježavanja 150. obljetnice planinarstva u Hrvatskoj.

Dani hrvatskih planinara na Učki 31. svibnja i 1. lipnja

Dani hrvatskih planinara na Učki 31. svibnja i 1. lipnja

17.04.2025.

Hrvatski planinarski savez i Planinarsko društvo Opatija pozivaju sve zainteresirane planinare na Dane hrvatskih planinara, koji će se održati od 31. svibnja do 1. lipnja 2025. na Učki.

Sjeverna stijena Eigera

Sjeverna stijena Eigera

14.04.2025.

U godini obilježavanja 150. obljetnice organiziranog hrvatskog planinarstva sve nas je obradovao i zadivio poduhvat zagrebačkih alpinista i članova PDS Velebit, Lukasa Grbac-Lackovića i Brune Crljenića. Oni su krajem prošlog tjedna s jednim bivakom ispenjali jednu od najtežih i najizazovnijih sjevernih stijena i to onu u Eigeru u Bernskim Alpama u Švicarskoj.















footer
Copyright 2025 © Hrvatski planinarski savez   |   Hosting i održavanje: Auris d.o.o.